راز بلاگ

مرجع وبلاگ های ایرانی


خواص خسته شده در مسیر انقلاب

بسم الله االرحمن الرحیم.

انقلاب یعنی همه چیز را بنیادی از اول چیدن تا به مرحله کمال رسیدن. پیمودن گردنه های سخت مسیر و رسیدن به قله های پیشرفت و استقلال کشور. مقصد شیرین است و دست یافتنی، اما پیمودن مسیر همت می خواهد. همتی که مجهز به سلاح ایمان باشد.

در این مسیر تحریم و فشار و سختی وجود دارد اما راه دور زدن اینها و گذرشان هم وجود دارد. سختی های مسیر انقلاب باعث می شود تا عده ای که بهره کمتری از ایمان برده اند و آذوقه شان برای مسیر کافی نیست کم بیاورند و بگویند جز با وابستگی به دشمن نمی توانیم پیش برویم.

خستگی خودشان را انکار می کنند و راه حل مشکلات را در دستان غرب می بینند. خواص کسانی هستند که در جامعه شناخته شده تر هستند و تاثیر بر سایر آحاد جامعه دارند. وقتی این خواص خسته بشوند دم از سازش با دشمن و پرهیز از نزاع می زنند و خستگی خودشان را کتمان می کنند. به تبع عده ای را هم به دنبال خود می کشانند.

اینها کسانی هستند که در طول مسیر به جای تقویت ایمان خود به مسائل نفسانی پرداخته اند و غرق در راحتی و رفاه شده اند و تحمل سختی های را ندارند. تنها مدت کوتاهی تاب آوردند اما بعد از اینکه خودشان را در خدمت هوای نفس خود قرار دادند ایمانشان روز به روز تضعیف شد.

در ایران عده ای تکنوکرات هم همین عقیده را دارند که بدون وابستگی به غرب امکان پیشرفت کشور میسر نیست. و جالب اینجاست که آنها این خستگی را به همه مردم نسبت می دهند و می گویند مردم خسته شده اند در حالیکه تنها خودشان خسته شده اند.

با دلایل و استدلال های فراوان می گویند که ایران برای ادامه مسیر به آمریکا نیازمند است به اروپا نیازمند است. بدون این قدرت ها امکان پیشرفت وجود ندارد. صلح و سازش با دشمن در نظر آنها تنها راه برای پیشرفت است. اما اکنون می بینیم که دشمنی که پشت میز مذاکره امضا کرد و قول داد حالا به قولش وفا نکرده است. این یعنی دشمن ما را دشمن خود می داند اما عده ای خواص خسته و تنبل هنوز نتوانستند درک کنند.

غرب هم همین را می خواهد که با وارد کردن فشار و تحریم به کشور مردم را خسته کند تا اظهار کنند این خستگی را و دوباره وابسته غرب بشوند. آنها استقلال کشور را نمی خواهند ببینند بلکه دنبال تسلط هستند.

خواصی که انرژی شان کم بود و در مسیر کم آوردند و اظهار خستگی و سازش با دشمن کردند مانند دانشجویی هستند که در طول ترم درسش را خوب می خواند و در امتحانات پایان ترم اظهار خستگی می کند و تنها چند روز باقیمانده را بیکار می ماند و نتیجه اش مردودی می شود. آنها اینگونه اند، انرژی شان کم است.

بیکارگی را به تلاش و تقویت ایمان ترجیح می دهند. می خواهند بیکار بنشینند و کشور خود به خود پیشرفت کند. اما این میسر نمی شود تا زمانیکه خود مردمان یک ملت برای پیشرفت خود تلاش بکنند.

اینها همه نشات گرفته از قطع ارتباط با خداست. وقتی ارتباط با خدا نباشد این خواص روز به روز در جهالت خود غرق می شوند ودیگر خودشان را هم نمی شناسند چه برسد به دشمن پیش رویشان!

و اما با این کاروان خسته مسیر انقلاب متوقف نخواهد شد و پر قدرت به مسیرش ادامه خواهد داد. آینده متعلق به ایران و ایرانی است و قله های پیشرفت یکی پس از دیگری فتح خواهد شد.

« اینجور نیست که با روی گرداندن کسانی، این حرکت عظیم، این بنای معظم و شامخ تکان بخورد. با برگشتن یک عده‌ای از این قافله‌ی عظیم، هرگز این قافله از راه باز نمیماند. ۹۱/۷/۲۲» و البته نباید فراموش کنیم که «ایمانِ با طراوت دینی» تنها راهِ مقابله با «آفتِ خستگی» در این مسیر است: «هر چیز دیگری قابل خسته شدن است، جز ایمان با طراوت دینی. این می‌تواند آن قدرتها را به چالش بکشد و تعدیل کند و در نهایت آنها را از بین ببرد. »

امام خامنه ای 9/2/92برچسب ها:
منبع مطلب